PlayStation özel oyunu yıllar sonra satış rekorları kırıyor!

Sony Interactive Entertainment ve Sucker Punch Productions’ın açık dünya aksiyon-macera oyunu Ghost of Tsushima, yıllar sonra yeniden dikkat çekmeyi başardı. Analist firması Circana tarafından açıklanan satış verilerine göre, ABD’de geçtiğimiz ayın en çok satan oyunu oldu.

Ghost of Tsushima ABD’de en çok satan oyun oldu

Ghost of Tsushima geçtiğimiz ay Steam üzerinden PC için çıkış yaptı. Bunun üzerine de satışlarda büyük artış kaydetti. Nisan ayında satış konusunda 71. sırada olan yapım, Mayıs ayında birinci sıraya kadar yükseldi.

Bu artış, Ghost of Tsushima Director’s Cut’ın 16 Mayıs’ta PC’de piyasaya sürülmesiyle yaşanmış gibi görünüyor. Açık dünya aksiyon-macera oyunu, Steam’de yayınlanmasıyla birlikte PlayStation konsollarının ötesine geçti.

En çok satan ikinci oyun ise Nintendo Switch için geliştirilen Paper Mario: The Thousand-Year Door oldu. İlk beşte yer alan diğer oyunlar arasında Activision’dan Call of Duty: Modern Warfare 3 ve Sony’den MLB: The Show 24 bulunuyor.

  1. Ghost of Tsushima
  2. Paper Mario: The Thousand-Year Door
  3. Call of Duty: Modern Warfare 3
  4. Helldivers 2
  5. MLB: The Show 24
  6. Sea of Thieves
  7. Minecraft
  8. Elden Ring
  9. Hogwarts Legacy
  10. Stellar Blade

Geçen ayın lideri olan Stellar Blade, Haziran ayında 10. sıraya kadar gerilemiş durumda. Ayrıca Capcom’un Dragon’s Dogma 2 yapımı ise Nisan ayındaki 7. sıradan 20. sıraya geriledi. Birkaç oyun daha ilk 20’den tamamen düştü.

Helldivers 2; 2024’ün ilk beş ayından bu yana satış listelerinde birinci sırada kalmaya devam ediyor. Hemen arkasında ise Call of Duty: Modern Warfare 3 bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir